W sobotę start sezonu!

Doczekaliśmy się. Już w najbliższą sobotę startują rozgrywki II ligi siatkówki kobiet. Podopieczne trenera Marka Zacharka zmierzą się na wyjeździe z TPS Czarnymi Słupsk. Początek spotkania o 17:30. Na naszym koncie facebookowym możecie śledzić przebieg meczu.

Szczebel II ligi siatkówki kobiet podzielony jest na cztery grupy składające się łącznie z 43 drużyn, które walczą o awans do I ligi. WTS KDBS Bank Włocławek zagra w grupie A, która wygląda tak:

1 Akademia Piłki Siatkowej Rumia
2 Akademia Pomorska Czarni Słupsk
3 E.Leclerc Orzeł Elbląg
4 Enea PTPS Piła
5 KS Spójnia Stargard
6 SKF Politechnika Poznańska
7 SMS Police
8 UKS ZSMS Poznań
9 UKŻPS „COCCODRILLO” Kościan
10 WTS KDBS Bank Włocławek

Niewiele można powiedzieć o naszych rywalach, ponieważ w większości jak i w naszej drużynie doszło do roszad w składach. Okresy przygotowawcze też były różne, dlatego dopiero po pierwszych kolejkach będziemy wiedzieć więcej o sile naszych rywali. Zespoły z Rumii i Elbląga dobrze znamy. Spotykaliśmy się  z nimi w lidze na przestrzeni ostatnich lat i o ile ASP Rumia był dla nas wygodnym rywalem, o tyle Orzeł Elbląg sprawiał wiele problemów. Wierzymy, że uda nam się to odmienić, bo klubowi z Włocławka udało się wyciągnąć z Orła Elbląg utalentowaną atakującą – dziewiętnastoletnią Darię Pik.

Klub zasiliło łącznie osiem nowych zawodniczek. Poza wspomnianą Darią są to:

Anna Wodrowska
Wiek: 26 lat
Wzrost: 170 cm
Pozycja: rozgrywająca
Poprzedni klub: Joker Świecie

Monika Mikołajczyk
Wiek: 25 lat
Wzrost: 182 cm
Pozycja : przyjmująca
Poprzedni klub: UKS Culmen Chełmno

Aneta Pietrzyńska
Wiek: 24 lata
Wzrost: 180 cm
Pozycja: środkowa
Poprzedni klub: Mazovia Warszawa

Izabela Wasiak
Wiek: 22 lata
Wzrost: 187 cm
Pozycja: atak
Poprzedni klub: KŚ AZS Politechnika Śląska Gliwice

Natalia Bielińska
Wiek: 20 lat
Wzrost: 178 cm
Pozycja: przyjmująca
Poprzedni klub: Mazovia Warszawa

Patrycja Forma
Wiek: 20 lat
Wzrost: 180 cm
Pozycja: środek/atak
Poprzedni klub: AZS Gliwice

Cecylia Pietruszka
Wiek: 19 lat
Wzrost: 180 cm
Pozycja: przyjmująca
Poprzedni klub: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

W klubie ze składu grającego w zeszłym sezonie pozostały 2 rodowite włocławianki – Ola Wyczałkowska i Zuzia Abdulzade. Kolejna włocławianka Oliwia Szuman dołączyła z kadetek, a kontrakt przedłużyła występująca niegdyś w ekstraklasie – libero, Alicja Walczak.

Podczas okresu przygotowawczego nasze zawodniczki wygrały sparingi z ASP Rumią (4:1), Volleyem Płock (4:0 na wyjeździe) oraz zajęły 3 miejsce w poznańskim turnieju przedsezonowym. Niestety w meczu o awans do 3 etapu Pucharu Polski uległy NOSiR-owi Nowy Dwór Mazowiecki 3:0 w Hali Mistrzów. Skład jest młody, zgrywa się ze sobą. W najbliższą sobotę 7 października zobaczymy jak prezentuje się w starciu z TPS Czarnymi Słupsk.

Jakub Karpiński

 

Share Now

Related Post

Zostaw nam komentarz