Nowy Dwór lepszy w rywalizacji o Puchar Polski

W niedzielnym meczu rozgrywek o Puchar Polski Kobiet, WTS KDBS Bank Włocławek uległ drużynie NOSiRu Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (23:25, 22:25, 14:25) i pożegnał się z tegorocznym turniejem.

Mecz z Nowym Dworem był pierwszym poważnym spotkaniem w trakcie trwającego okresu przygotowawczego do nowego, rozpoczynającego się 7 października sezonu ligowego. Pierwsze dwa sety były bardzo wyrównane. W końcówkach zadecydowało doświadczenie NOSiRu , grającego niedawno na I-ligowych parkietach. Jak i zgranie zespołu z Nowego Dworu. W trzecim secie WTS popełnił dużo błędów i wysoko przegrał, bo 25:14. Skład zespołu z Włocławka cały czas poznaje się ze sobą. Kilka dni temu dołączyła nowa atakująca – Izabela Wasiak. Wierzymy, że do startu ligi drużyna się zgra. W składzie NOSiRu mogliśmy zobaczyć Olę Gogol, która w zeszłym sezonie reprezentowała barwy naszego klubu.

Trener Marek Zacharek po meczu:

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, to klub dużo bardziej doświadczony. Znacznie dłużej grający w jednym zestawieniu. Gra w pierwszej lidze przynosi doświadczenie, i to było bardzo widoczne przede wszystkim w końcówkach pierwszych dwóch setów, gdzie walczyliśmy wydaje mi się bardzo dzielnie. To wszystko było bardzo przednie. Jednak w końcówkach trochę brakło właśnie tego doświadczenia. Przy stanie 22:22, zaczęły nam uciekać. Trzeci set – myślę najtrudniejszy. Mięliśby problemy z przyjęciem piłki. Co za tym później idzie z rozegraniem, ale uważam , że jednak mimo wszystko półtora miesiąca, które jesteśmy ze sobą nie jest tak długim okresem. My pierwszy mecz ligowy mamy 7 października. Mam nadzieję, że do tego czasu, gra z każdym dniem będzie się poprawiać. Pracujemy od poniedziałku do piątku, to że dzisiaj wystąpił taki skład nie znaczy, że w następnym meczu będzie dokładnie tak samo.

Składy:

WTS KDBS Bank Włocławek: Monika Mikołajczyk, Izabela Wasiak, Anna Wodrowska, Aleksandra Wyczałkowska, Alicja Walczak, Cecylia Pietruszka, Oliwia Szuman, Daria Pik, Zuzanna, Abdulzade, Natalia Bielińska, Aneta Pietrzyńska, Patrycja Forma.

Trener: Marek Zacharek

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki: Aleksadra Gogol, Monika Kawa, Karolina Dąbrowska, Żaneta Kokoszka, Barbara Adamska, Aleksandra Balcerowicz, Anna Gawęcka, Dominika Balcerowicz, Iga Zmitrowicz, Katarzyna Jędrzejewska, Justyna Antosiewicz, Małgorzata Klimiuk, Joana Karasiewicz.

Trener: Bartosz Kujawski

 

WTS KDBS Bank Włocławek – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (23:25, 22:25, 14:25)
Hala Mistrzów
24 września 2017 r., godz. 18:00

MVP spotkania – Aleksandra Balcerowicz (NOSiR)
Nagroda wyróżnienia prezydenta Marka Wojtkowskiego – Cecylia Pietruszka (WTS)

JK

Share Now

Related Post

Zostaw nam komentarz